NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra
2916
Цветни аспекти

Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“. Гостуването у нас е част от световно турне, чието начало бе поставено с концерт в Рим, на Термите (баните) на Каракала, в началото на юни. Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever

| 11 Юни 2024, 15:04 ч.
Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra
Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra
Снимка © DFA

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“. Гостуването у нас е част от световно турне, чието начало бе поставено с концерт в Рим, на Термите (баните) на Каракала, в началото на юни.

Концерт с музиката на Рей Чарлз "Ray On My Symphony", в който солисти ще са саксофонистът Крейг Бейли - свирил с легендарния музикант, и Петър Салчев, ще се състои на 7 юли в Бургас. 

В концерта ще участват оркестърът на Старозагорската опера, с концертмайстор Паулина Захариева, и Военният бенд в Стара Загора под диригентската палка на капитан Цветомир Василев. Това съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.

Ще прозвучи оригинална музика, аранжирана специално за симфоничен оркестър от Крейг Бейли, дългогодишен солист на оркестъра на Рей Чарлз. В програмата са включени някои от незабравимите му хитове, нареждащи го до едни от ярките личности в съвременната американска и световна култура.

Неслучайно наричат Рей „Гения", отличил се като новатор-основоположник на соул музиката. Той събира множество жанрове в своя характерен стил на музициране.

Напрежението отнема усмивката. И все пак, смехът ще спаси човечеството. Вярвам. Защото мъдростта прави смешното. Това казва големият български режисьор, художник и аниматор Тодор Динов, роден на днешния ден преди 105 години.

„Ако художникът не се намеси в закономерностите на движението или не следва вътрешните си пристрастия, филм трудно би се получил“, казва още той. 

Наричан е „бащата на българската анимация“. Рисувам, значи съществувам, е неговото верую. 

„Той бе голям артист, строг учител. Създаде поколение артисти – Доньо Донев, Иван Веселинов, Стоян Дуков, Пенчо Богданов, Радка Бъчварова, Зденка Дойчева“, посочва Анри Кулев.

Тодор Динов е роден на 24 юли 1919 г. в Дедеагач, днес Александруполис, Гърция. Завършва сценография през 1943 г. в Художествената академия в София при Ив

На 15 септември ще се състои шестото издание на Uke Fest, съобщават организаторите.

Фестивалът, посветен на укулелето, е под мотото „Още музика, приятелства и добре прекарано време заедно!“.

Програмата включва събитие „Укулеле за деца“, водено от Ани Лилова, което ще запознае най-малките и техните родители с инструмента. То ще се състои на детската музикална площадка в градинката пред Народния театър.

Ще има уъркшоп за начинаещи и за напреднали, подходящ за подрастващи и за възрастни. Той ще бъде воден от Васко Георгиев (Ukulele Cheats) и ще завърши с укулеле караоке и флашмоб.

На свободна сцена всеки желаещ може да изпълни на укулеле своя любима песен или нещо авторско. Фестивалът ще завърши с вечерен концерт, включващ млади изпълнители и групи – Е

Столичната галерия Little Bird Place представя изложбата Not Very Ordered на Гергана Табакова. Експозицията може да бъде разгледана от 12 до 28 юни, съобщават организаторите. 

„Not Very Ordered използва за своя отправна точка познатите ни като логични структури на битието - например представите за реда, за времето, за правилата. Изложбата частично преразглежда схващането за строгата конструкция на реда и извежда като централни отношенията ред-безпорядък, фантазност-практичност, зависимост-независимост“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че елементите в изложбата започват едно пътуване из различни структури, които обаче в себе си често съдържат възможност за изход от реда, който налагат. 

„Изобразяването на тази възможност се превръща в цел на работата на Гергана Табакова и пренася в пространството между строгото планиране и случайността. Достъпът

Екипът на сериала „Всичко за сина ми“ взе участие днес във формата „Цената на успеха“,  част от програмата на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол.

В дискусията участваха актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът Димитър Рачков, който изпълнява главната голям в продукцията, и младият актьор Петър Милошев .Модератор на разговора бе проф. Божидар Манов.

Снощи екипът присъства и на премиерна прожекция на първия епизод от продукцията на БНТ в Лятното кино в Созопол. 

Христина Апостолова разказа, че идеята се родила покрай новина, че вече „така любимите думички мама и тате ще бъдат заменени от родител 1 и родител 2“. Последвали редица разговори с Евтим Милошев и така се стигнало до сери

Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever. Той излезе в края на март, след тяхното участие в 74-ото издание на конкурса „Сан Ремо“ с песента им Capolavoro, отбелязваща кулминацията на тяхната 15-годишна кариера.

„Ad Astra е истински шедьовър, съчетал трите различни и допълващи се личности на Джанлука Джинобле, Пиеро Бароне и Иняцио Боскето. Това е уникален звукозаписен проект, създаден от едни от най-известните автори на музика и подуценти в момента – парчета, които чертаят мост между миналото и настоящето с поглед към бъдещето“, коментират от „БГ саунд стейдж“. 

Програмата им ще включва също и класически парчета от целия им репертоар, емблеми на италианската музика, но и техни солови изпълнения от световната музикална съкровищница, с които тримата изпълнители показват поотделно индивидуалността си и личните си музикални предпочитания.

Наричат Il Volo наследници на тримата тенори. Пели са в най-големите концертни зали от Европа, Америка, Япония, Австралия и Латинска Америка. Притежават множество златни и платинени албуми, две номинации за латино „Грами“ и милиони почитатели по цял свят.

През 2015 г. получават голямата награда на „Сан Ремо“ с Grande Amore, с която печелят вота на публиката и в „Евровизия“ (2015). Техни ментори са тримата тенори, в чиято чест и подкрепа издават албума си Notte Magica – A Tribute  to the Tree Tenors с участието на Пласидо Доминго. Следват албумите Musica, 10 Years – в чест на зашеметяващата им кариера. През 2022 г. създават проект в чест на големия италиански композитор Енио Мориконе и албума Il Volo Sings Morricone – поклон пред филмовата музика, любима на много поколения, с който гостуваха и в България.

Силвестър Сталоун е започнал да пише сценария за седма част на „Роки“, която ще е предистория на поредицата, съобщи актьорът в британския подкаст Inspire Me.

„Предисторията на „Роки“ е много важна за мен. Вече съм написал няколко страници на сценария“, разкрива Сталоун в подкаста. Според актьора главният герой на франчайза, боксьорът Роки Балбоа, ще бъде на 17 години, а бъдещата му съпруга Ейдриън - на 15. Заедно с приятеля на Роки, Поли, героите ще се преместят в нов квартал. Балбоа ще бъде „лошият“, а самата история ще напомня на анимационния филм на „Дисни“ „Лейди и Скитника“, но с „истински хора“. 

Сталоун е на 30 години през 1976 г., когато излиза първият филм. Това означава, че предисторията ще се развива около 10 години преди събитията в оригинала.

Роки Балбоа е глав

Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите от Регионалния исторически музей - София.

Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври.

Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември.

Тя дава още информация за включените в изложбата истории на обитателите на сградите и самите здания.

Сборният пункт за начало на обиколката е пред централния вход на Музея на София, уточняват организаторите.

От екипа отбелязват, че на 17 септември екипът на изложбата отново ще гостува на Централните хали.

„Там ще бъде представена сл

Изложба по случай унгарското председателство на Съвета на Европейския съюз ще бъде открита в градината „Кристал“ в София. Експозицията „Хунгарикуми“ ще продължи от 8 до 22 юли, съобщават от Унгарския културен институт - София.

„Хунгарикуми” е събирателно понятие, с което се назовават върхови постижения на унгарците в различни сфери на икономиката, архитектурата, техниката, аграрното стопанство, културата, гастрономията, здравето, изкуството и се отличават характерни за тях специфики, уникалност и качество“, разказват организаторите на събитието. 

Изложбата ще бъде открита от д-р Миклош Борош, извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България и със специалното участие на китариста Тео Николов.

На 28 табла изложбата представя подбор от „Колекцията на хунгарикумите“, в която могат да се открият избрани ценности, разкриващи създадените от унгарците духовн

Различни ритуали и суеверия от древността до наши дни за омилостивяване на океаните и моретата представя Военноморският музей във Варна в новата си изложба, която бе открита официално днес.

За едно от най-древните моряшки суеверия – че жена на борда носи нещастие, директорът на музея д-р Мариана Кръстева разказа, че всъщност зад него се крие изключителна логика. Тя припомни, че в миналото екипажите са били само от мъже. Присъствието на жена би ги разсейвало, а не е изключено заради нея да се стигне и до раздори, което да влоши фатално дисциплината, обясни Кръстева. Въпреки това поверие обаче, след 16-и век нерядко на носа на корабите са били поставяни фигури на полуголи дами. За тази специална украса, наречена галион, се е вярвало, че може да смути и укроти бурите и ураганите. Поради тази причина на носа са се поставяли фигури или на полуголи жени, или на божества и могъщи мит

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
2916
Цветни аспекти

Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“.Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever.

| 11 Юни 2024, 15:04 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra
Il Volo идват у нас с новата си програма Ad Astra
Снимка © DFA

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“. Гостуването у нас е част от световно турне, чието начало бе поставено с концерт в Рим, на Термите (баните) на Каракала, в началото на юни.

Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever. Той излезе в края на март, след тяхното участие в 74-ото издание на конкурса „Сан Ремо“ с песента им Capolavoro, отбелязваща кулминацията на тяхната 15-годишна кариера.

Концерт с музиката на Рей Чарлз "Ray On My Symphony", в който солисти ще са саксофонистът Крейг Бейли - свирил с легендарния музикант, и Петър Салчев, ще се състои на 7 юли в Бургас. 

В концерта ще участват оркестърът на Старозагорската опера, с концертмайстор Паулина Захариева, и Военният бенд в Стара Загора под диригентската палка на капитан Цветомир Василев. Това съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.

Ще прозвучи оригинална музика, аранжирана специално за симфоничен оркестър от Крейг Бейли, дългогодишен солист на оркестъра на Рей Чарлз. В програмата са включени някои от незабравимите му хитове, нареждащи го до едни от ярките личности в съвременната американска и световна култура.

Неслучайно наричат Рей „Гения", отличил се като новатор-основоположник на соул музиката. Той събира множество жанрове в своя характерен стил на музициране.

Напрежението отнема усмивката. И все пак, смехът ще спаси човечеството. Вярвам. Защото мъдростта прави смешното. Това казва големият български режисьор, художник и аниматор Тодор Динов, роден на днешния ден преди 105 години.

„Ако художникът не се намеси в закономерностите на движението или не следва вътрешните си пристрастия, филм трудно би се получил“, казва още той. 

Наричан е „бащата на българската анимация“. Рисувам, значи съществувам, е неговото верую. 

„Той бе голям артист, строг учител. Създаде поколение артисти – Доньо Донев, Иван Веселинов, Стоян Дуков, Пенчо Богданов, Радка Бъчварова, Зденка Дойчева“, посочва Анри Кулев.

Тодор Динов е роден на 24 юли 1919 г. в Дедеагач, днес Александруполис, Гърция. Завършва сценография през 1943 г. в Художествената академия в София при Ив

На 15 септември ще се състои шестото издание на Uke Fest, съобщават организаторите.

Фестивалът, посветен на укулелето, е под мотото „Още музика, приятелства и добре прекарано време заедно!“.

Програмата включва събитие „Укулеле за деца“, водено от Ани Лилова, което ще запознае най-малките и техните родители с инструмента. То ще се състои на детската музикална площадка в градинката пред Народния театър.

Ще има уъркшоп за начинаещи и за напреднали, подходящ за подрастващи и за възрастни. Той ще бъде воден от Васко Георгиев (Ukulele Cheats) и ще завърши с укулеле караоке и флашмоб.

На свободна сцена всеки желаещ може да изпълни на укулеле своя любима песен или нещо авторско. Фестивалът ще завърши с вечерен концерт, включващ млади изпълнители и групи – Е

Столичната галерия Little Bird Place представя изложбата Not Very Ordered на Гергана Табакова. Експозицията може да бъде разгледана от 12 до 28 юни, съобщават организаторите. 

„Not Very Ordered използва за своя отправна точка познатите ни като логични структури на битието - например представите за реда, за времето, за правилата. Изложбата частично преразглежда схващането за строгата конструкция на реда и извежда като централни отношенията ред-безпорядък, фантазност-практичност, зависимост-независимост“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че елементите в изложбата започват едно пътуване из различни структури, които обаче в себе си често съдържат възможност за изход от реда, който налагат. 

„Изобразяването на тази възможност се превръща в цел на работата на Гергана Табакова и пренася в пространството между строгото планиране и случайността. Достъпът

Екипът на сериала „Всичко за сина ми“ взе участие днес във формата „Цената на успеха“,  част от програмата на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол.

В дискусията участваха актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът Димитър Рачков, който изпълнява главната голям в продукцията, и младият актьор Петър Милошев .Модератор на разговора бе проф. Божидар Манов.

Снощи екипът присъства и на премиерна прожекция на първия епизод от продукцията на БНТ в Лятното кино в Созопол. 

Христина Апостолова разказа, че идеята се родила покрай новина, че вече „така любимите думички мама и тате ще бъдат заменени от родител 1 и родител 2“. Последвали редица разговори с Евтим Милошев и така се стигнало до сери

„Ad Astra е истински шедьовър, съчетал трите различни и допълващи се личности на Джанлука Джинобле, Пиеро Бароне и Иняцио Боскето. Това е уникален звукозаписен проект, създаден от едни от най-известните автори на музика и подуценти в момента – парчета, които чертаят мост между миналото и настоящето с поглед към бъдещето“, коментират от „БГ саунд стейдж“. 

Програмата им ще включва също и класически парчета от целия им репертоар, емблеми на италианската музика, но и техни солови изпълнения от световната музикална съкровищница, с които тримата изпълнители показват поотделно индивидуалността си и личните си музикални предпочитания.

Силвестър Сталоун е започнал да пише сценария за седма част на „Роки“, която ще е предистория на поредицата, съобщи актьорът в британския подкаст Inspire Me.

„Предисторията на „Роки“ е много важна за мен. Вече съм написал няколко страници на сценария“, разкрива Сталоун в подкаста. Според актьора главният герой на франчайза, боксьорът Роки Балбоа, ще бъде на 17 години, а бъдещата му съпруга Ейдриън - на 15. Заедно с приятеля на Роки, Поли, героите ще се преместят в нов квартал. Балбоа ще бъде „лошият“, а самата история ще напомня на анимационния филм на „Дисни“ „Лейди и Скитника“, но с „истински хора“. 

Сталоун е на 30 години през 1976 г., когато излиза първият филм. Това означава, че предисторията ще се развива около 10 години преди събитията в оригинала.

Роки Балбоа е глав

Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите от Регионалния исторически музей - София.

Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври.

Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември.

Тя дава още информация за включените в изложбата истории на обитателите на сградите и самите здания.

Сборният пункт за начало на обиколката е пред централния вход на Музея на София, уточняват организаторите.

От екипа отбелязват, че на 17 септември екипът на изложбата отново ще гостува на Централните хали.

„Там ще бъде представена сл

Изложба по случай унгарското председателство на Съвета на Европейския съюз ще бъде открита в градината „Кристал“ в София. Експозицията „Хунгарикуми“ ще продължи от 8 до 22 юли, съобщават от Унгарския културен институт - София.

„Хунгарикуми” е събирателно понятие, с което се назовават върхови постижения на унгарците в различни сфери на икономиката, архитектурата, техниката, аграрното стопанство, културата, гастрономията, здравето, изкуството и се отличават характерни за тях специфики, уникалност и качество“, разказват организаторите на събитието. 

Изложбата ще бъде открита от д-р Миклош Борош, извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България и със специалното участие на китариста Тео Николов.

На 28 табла изложбата представя подбор от „Колекцията на хунгарикумите“, в която могат да се открият избрани ценности, разкриващи създадените от унгарците духовн

Различни ритуали и суеверия от древността до наши дни за омилостивяване на океаните и моретата представя Военноморският музей във Варна в новата си изложба, която бе открита официално днес.

За едно от най-древните моряшки суеверия – че жена на борда носи нещастие, директорът на музея д-р Мариана Кръстева разказа, че всъщност зад него се крие изключителна логика. Тя припомни, че в миналото екипажите са били само от мъже. Присъствието на жена би ги разсейвало, а не е изключено заради нея да се стигне и до раздори, което да влоши фатално дисциплината, обясни Кръстева. Въпреки това поверие обаче, след 16-и век нерядко на носа на корабите са били поставяни фигури на полуголи дами. За тази специална украса, наречена галион, се е вярвало, че може да смути и укроти бурите и ураганите. Поради тази причина на носа са се поставяли фигури или на полуголи жени, или на божества и могъщи мит

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

Наричат Il Volo наследници на тримата тенори. Пели са в най-големите концертни зали от Европа, Америка, Япония, Австралия и Латинска Америка. Притежават множество златни и платинени албуми, две номинации за латино „Грами“ и милиони почитатели по цял свят.

През 2015 г. получават голямата награда на „Сан Ремо“ с Grande Amore, с която печелят вота на публиката и в „Евровизия“ (2015). Техни ментори са тримата тенори, в чиято чест и подкрепа издават албума си Notte Magica – A Tribute  to the Tree Tenors с участието на Пласидо Доминго. Следват албумите Musica, 10 Years – в чест на зашеметяващата им кариера. През 2022 г. създават проект в чест на големия италиански композитор Енио Мориконе и албума Il Volo Sings Morricone – поклон пред филмовата музика, любима на много поколения, с който гостуваха и в България.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.